Vas Berndt Friberg

Vas Berndt Friberg
Vas Berndt Friberg
Vas Berndt Friberg
Vas Berndt Friberg
Vas Berndt Friberg
Vas Berndt Friberg
Vas Berndt Friberg
Vas Berndt Friberg

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

VAS, Berndt Friberg, Gustavsberg, 1960-tal, stengods, blå harpälsglasyr, signerad Friberg Gustavsbergs studio L, höjd 29,5 cm

Mycket liten fotringsnagg. mindre bränningsdefekter

238990

2014-04-04