Flora Danica
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SALADIERE, porslin, "Flora Danica", Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark 1900-tal, modellnummer 3544, polykromt målad dekor av växter ur den danska floran, förgyllda kantbårder, längd 21 cm
239289
2014-04-18