Flora Danica

Flora Danica
Flora Danica
Flora Danica
Flora Danica
Flora Danica
Flora Danica

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SALADIERE, porslin, "Flora Danica", Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark 1900-tal, modellnummer 3544, polykromt målad dekor av växter ur den danska floran, förgyllda kantbårder, längd 21 cm

239289

2014-04-18