Vas Josef Ekberg

Vas Josef Ekberg
Vas Josef Ekberg
Vas Josef Ekberg
Vas Josef Ekberg
Vas Josef Ekberg
Vas Josef Ekberg

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

VAS, flintgods, sgrafitto, Josef Ekberg, Gustavsberg, daterad 1917, höjd 34,5 cm

Insida med krackelyr, mynningskant med tillverkningsdefekter

239312

2014-04-06