Skål allmoge

Skål allmoge
Skål allmoge
Skål allmoge
Skål allmoge
Skål allmoge
Skål allmoge

Klubbat för:

1 000 SEK

1 500 SEK

SKÅL, lergods, sannolikt Dalarna och 1700-tal, polykrom dekor i röd och gul glasyr, motiv av fågel samt blomsterranka och meanderbård, diameter 26 cm

Nagg

239395

2014-04-11