Byrå rokoko
Klubbat för:
18 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, 1700-tal, fanérad med jakaranda och valnöt, förgyllda beslag, märkt a tergo med blåkrita "Söderköping", höjd 67, 73x45 cm
OBSERVERA! Byråns höjd är 76 cm, ej 67 cm. Fanerskador, lagningar och smärre kompletteringar
239561
2014-04-07