Byrå rokoko

Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko

Klubbat för:

18 500 SEK

Utropspris

20 000 SEK

BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, 1700-tal, fanérad med jakaranda och valnöt, förgyllda beslag, märkt a tergo med blåkrita "Söderköping", höjd 67, 73x45 cm

OBSERVERA! Byråns höjd är 76 cm, ej 67 cm. Fanerskador, lagningar och smärre kompletteringar

239561

2014-04-07