Afrikansk dansmask
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
3 000 SEK
MASK, "Mukenga", Kuba, Kongo, textil, skinn, växtfibrer, kaurisnäckor och pärlor, modern tillverkning, höjd 42 cm
PROVENIENS: Inköpt av FN-soldat som tjänstgjord i Zaire (Kongo) under 1970-tal
239684
2014-04-09