Salvador Dalí skulptur

Salvador Dalí skulptur
Salvador Dalí skulptur
Salvador Dalí skulptur
Salvador Dalí skulptur
Salvador Dalí skulptur
Salvador Dalí skulptur

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

DALÍ, Salvador (Spanien 1904-1989): Caducée II, signerade Dalí i formen, märkt på plåt under basen Dalí samt numrerade 293/2000, s.d.o.a. Paris 1987, patinerad och förgylld brons samt förkromad metall och sten, höjd 26 cm. S. P. A. D. E. M. Paris

239754

2014-04-08