Sabel
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
11 000 SEK
SABEL, svensk, 1820-tal, för kavalleriofficer, klinga med skålslipning, förgyllt mässingsfäste med lejonkappa, svart läderbalja med 3 förgyllda och dekorerade mässingsbeslag, längd 96 cm
239865
2014-04-10