Japanska träsnitt

Japanska träsnitt
Japanska träsnitt
Japanska träsnitt
Japanska träsnitt
Japanska träsnitt
Japanska träsnitt
Japanska träsnitt
Japanska träsnitt
Japanska träsnitt
Japanska träsnitt
Japanska träsnitt
Japanska träsnitt

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JAPANSKA TRÄSNITT - OPIUM, 5 japanska träsnitt med opiumrökare, signerade Ikuta Hokusei?, Kunisada, Kunichika, Yoshitoshi, Masanobu, 1800-tal, varierande format 25x18 - 36x23 cm, oramade

Kunisada, Yoshitoshi uppfodrade på papper

240129

2014-04-14