Tekanna med värmare 1800-tal

Tekanna med värmare 1800-tal
Tekanna med värmare 1800-tal
Tekanna med värmare 1800-tal
Tekanna med värmare 1800-tal
Tekanna med värmare 1800-tal
Tekanna med värmare 1800-tal
Tekanna med värmare 1800-tal
Tekanna med värmare 1800-tal
Tekanna med värmare 1800-tal
Tekanna med värmare 1800-tal
Tekanna med värmare 1800-tal
Tekanna med värmare 1800-tal

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TEKANNA med VÄRMARE, tenn, 1800-tal, värmaren stämplad Firma Svenkt Tenn R8, tekannan stämplad Shaw&Fisher Sheffield, total höjd 42 cm, värmaren av senare tillverkning

Slitage, repor

240203

2014-04-09