Niki färgserigrafi
2014-04-13
240284
| Klubbat belopp | 5 800 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
DE SAINT-PHALLE, Niki (1930-2002): Le Rêve de Diane, signerad N. de Saint Phalle, 42/100, färgserigrafi, 76x58 cm
PROVENIENS: Scandic Hotel Continental, Stockholm
UTSTÄLLD: Moderna Museet, Stockholm 20 april-27 oktober 2013
Smärre hanteringsveck samt fläckar i marginaler