Hörnkonsolbord empire

Hörnkonsolbord empire
Hörnkonsolbord empire
Hörnkonsolbord empire
Hörnkonsolbord empire
Hörnkonsolbord empire
Hörnkonsolbord empire
Hörnkonsolbord empire
Hörnkonsolbord empire
Hörnkonsolbord empire
Hörnkonsolbord empire
Hörnkonsolbord empire
Hörnkonsolbord empire

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

KONSOLBORD med marmorskivor, 1 par, för hörn, 1800-talets första hälft, empire, troligen Ryssland, björkfanér och massivt skuren björk, fotavslutningar med tassar, låda i sargen, höjd 82, 73x52 cm

Dragknoppar saknas, en stenskiva lagad, ytslitage

240399

2014-04-11