Konsolbord sengustavianskt stockholmsarbete

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

KONSOLBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, omkring 1810, dekor delvis träskuren, gjutet pastellage i bly, skiva av cararramarmor, uppburen av delfiner, bemålad och förgylld dekor, svartmålad sockel, höjd 82, 84x32 cm

Lagad stenskiva, ytslitage

240423

2014-04-11