Konsolbord sengustavianskt stockholmsarbete
Klubbat för:
24 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
KONSOLBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, omkring 1810, dekor delvis träskuren, gjutet pastellage i bly, skiva av cararramarmor, uppburen av delfiner, bemålad och förgylld dekor, svartmålad sockel, höjd 82, 84x32 cm
Lagad stenskiva, ytslitage
240423
2014-04-11