Örhängen 1 par 18 k guld

Örhängen 1 par 18 k guld
Örhängen 1 par 18 k guld
Örhängen 1 par 18 k guld
Örhängen 1 par 18 k guld

Klubbat för:

5 000 SEK

Schätzwert

3 500 SEK

Beschreibung

ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, emaljdekor, orientpärlor och fasetterade röda stenar, Gustaf Möllenborg, Stockholm 1847, skruvsystem (ej guld), vikt ca 6,5 g

Zustandsbeschreibung

Emaljskador, lagningar, skruvsystem ej ursprungliga

240637

2014-04-12