Bägare silver 1750-tal

Bägare silver 1750-tal
Bägare silver 1750-tal
Bägare silver 1750-tal
Bägare silver 1750-tal
Bägare silver 1750-tal
Bägare silver 1750-tal
Bägare silver 1750-tal
Bägare silver 1750-tal

Klubbat för:

3 200 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

BÄGARE, silver, dekor med vågband i relief, invändigt med spår av förgyllning, Berndt Falkengren, Visby 1750-tal, höjd 7 cm, vikt ca 49,5 g

Zustandsbeschreibung

Liv med ägarinitialer och graverat årtal 1756

240860

2014-04-13