Byrå Anders Scherling
Klubbat för:
24 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete signerad ASL (Anders Scherling, (mästare i Stockholm 1771-1809/ca 1819), fanérad i mahogny, övre lådan med inredning av smålådor, höjd 84,5, 90x46, nyckel medföljer
Proveniens: Gallerist Alf Holm, Malmö
Smärre fanérlagningar, senare stenskiva
240928
2014-04-30