SFBJ Biskvi flickdocka
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FLICKDOCKA, 1910-20-tal, S.F.B.J, huvud i biskvi märkt "D, S.F.B.J, 60, Paris, 2½", insatta bruna blundögon i glas, öppen mun med tänder, brun mohairperuk, femdelad kropp i massa, längd 45 cm, ställning medföljer
Proveniens: Gallerist Alf Holm, Malmö
Händer och kropp med skador
240943
2014-04-30