Luktdosa silver

Luktdosa silver
Luktdosa silver
Luktdosa silver
Luktdosa silver
Luktdosa silver
Luktdosa silver
Luktdosa silver
Luktdosa silver

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

LUKTDOSA, silver, troligen Danmark, 1800-tal, lock med fasetterad glassten, svisselerad dekor, 2 hänklar, botten öppningsbar, höjd 9,5 cm, vikt ca 33 g

Smärre bucklor, liten lagning vid gångjärn, fasetterad sten med slitage

240966

2014-04-14