Luktdosa silver
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 000 SEK
LUKTDOSA, silver, troligen Danmark, 1800-tal, lock med fasetterad glassten, svisselerad dekor, 2 hänklar, botten öppningsbar, höjd 9,5 cm, vikt ca 33 g
Smärre bucklor, liten lagning vid gångjärn, fasetterad sten med slitage
240966
2014-04-14