Spelbord Louis XV
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SPELBORD, Louis XV, Holland, fanerad med valnöt och lönn, dekor i bloemen-marqueterie, en låda, metallbeslag, höjd 75, 78x40 cm
PROVENIENS: Antikhandlare Gully Klingberg, Druvan antik, Stockholm
Nyckel saknas, smärre skador och lagningar
240972
2014-04-16