Spelbord Louis XV

Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV
Spelbord Louis XV

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SPELBORD, Louis XV, Holland, fanerad med valnöt och lönn, dekor i bloemen-marqueterie, en låda, metallbeslag, höjd 75, 78x40 cm
PROVENIENS: Antikhandlare Gully Klingberg, Druvan antik, Stockholm

Nyckel saknas, smärre skador och lagningar

240972

2014-04-16