Fällbord England

Fällbord England
Fällbord England
Fällbord England
Fällbord England
Fällbord England
Fällbord England
Fällbord England
Fällbord England

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

FÄLLBORD, 1700-tal, England, massiv mahogny, skiva med pie-crustkant, centralfot med bird-cage och claw and ballfot, höjd 65, diameter 91 cm
PROVENIENS: Antikhandlare Gully Klingberg, Druvan antik, Stockholm

Slitage, avkortad fot

241025

2014-04-16