Fällbord England
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FÄLLBORD, 1700-tal, England, massiv mahogny, skiva med pie-crustkant, centralfot med bird-cage och claw and ballfot, höjd 65, diameter 91 cm
PROVENIENS: Antikhandlare Gully Klingberg, Druvan antik, Stockholm
Slitage, avkortad fot
241025
2014-04-16