Hans Hedberg ägg skulptur

Hans Hedberg ägg skulptur
Hans Hedberg ägg skulptur
Hans Hedberg ägg skulptur
Hans Hedberg ägg skulptur
Hans Hedberg ägg skulptur
Hans Hedberg ägg skulptur

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

HEDBERG, Hans (1917-2007): skulptur, Biot, Frankrike, signerad HHg, i form av tvådelat ägg, starkeldsfajans, rosaspräcklig glasyr, höjd inklusive järnställ 10 cm
Proveniens: Gallerist Alf Holm, Malmö

241075

2014-04-30