Hans Hedberg ägg skulptur
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HEDBERG, Hans (1917-2007): skulptur, Biot, Frankrike, signerad HHg, i form av tvådelat ägg, starkeldsfajans, rosaspräcklig glasyr, höjd inklusive järnställ 10 cm
Proveniens: Gallerist Alf Holm, Malmö
241075
2014-04-30