Ljusstakar senempirestil
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, senempirestil, omkring sekelskiftet 1900, kannelerad stomme, förgyllda och bronserade med dekor av palmetter och lejontassar på tredelad fot, höjd 33 cm
Proveniens: Gallerist Alf Holm, Malmö
241089
2014-04-30