Ljusstakar senempirestil

Ljusstakar senempirestil
Ljusstakar senempirestil
Ljusstakar senempirestil
Ljusstakar senempirestil
Ljusstakar senempirestil
Ljusstakar senempirestil
Ljusstakar senempirestil
Ljusstakar senempirestil

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, senempirestil, omkring sekelskiftet 1900, kannelerad stomme, förgyllda och bronserade med dekor av palmetter och lejontassar på tredelad fot, höjd 33 cm
Proveniens: Gallerist Alf Holm, Malmö

241089

2014-04-30