Johannes Collin skulptur brons

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

COLLIN, Johannes (1873-1951): "Af jord är du kommen till jord skalll du åter varda",
signerad och daterad Lund Johannes Collin Mårtenstorget 5 1912, gjutarstämpel Rasmussen Köbenhavn, skulptur, brons, höjd 18 cm
Proveniens: Gallerist Alf Holm, Malmö

241102

2014-04-30