Johannes Collin Marie Claire enfant skulptur brons
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
COLLIN, Johannes (1873-1951): "Marie Claire enfant", signerad och daterad J Collin 1910, brons, gjutarstämpel L Rasmussen, höjd exlusive alabastersockel 10 cm
Proveniens: Gallerist Alf Holm, Malmö
241119
2014-04-30