Johannes Collin Marie Claire enfant skulptur brons

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

COLLIN, Johannes (1873-1951): "Marie Claire enfant", signerad och daterad J Collin 1910, brons, gjutarstämpel L Rasmussen, höjd exlusive alabastersockel 10 cm
Proveniens: Gallerist Alf Holm, Malmö

241119

2014-04-30