Liss Eriksson Ciss III brons skulptur

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

ERIKSSON, Liss (1919-2000): "Ciss III", svartpatinerad brons, signerad Liss Er, daterad Paris 1949 och numrerad I/III, gjutarstämpel Cire Perdue C Valsuani, höjd 36 cm
Proveniens: Gallerist Alf Holm, Malmö

241140

2014-04-30