Liss Eriksson Ciss III brons skulptur
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ERIKSSON, Liss (1919-2000): "Ciss III", svartpatinerad brons, signerad Liss Er, daterad Paris 1949 och numrerad I/III, gjutarstämpel Cire Perdue C Valsuani, höjd 36 cm
Proveniens: Gallerist Alf Holm, Malmö
241140
2014-04-30