Martin Holmgren bronsskulptur
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HOLMGREN, Martin (1921-69): Mor och barn, signerad och daterad MH -55, 1/9, gjutarmärkt Rosengrens, Limhamn, guldpatinerad brons, höjd 20,5 cm
Proveniens: Stockholms Auktionsverk, Moderna 991122, auktionsnummer 772
Gallerist Alf Holm, Malmö
241163
2014-04-30