Martin Holmgren bronsskulptur

Martin Holmgren bronsskulptur
Martin Holmgren bronsskulptur
Martin Holmgren bronsskulptur
Martin Holmgren bronsskulptur
Martin Holmgren bronsskulptur
Martin Holmgren bronsskulptur
Martin Holmgren bronsskulptur
Martin Holmgren bronsskulptur

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

HOLMGREN, Martin (1921-69): Mor och barn, signerad och daterad MH -55, 1/9, gjutarmärkt Rosengrens, Limhamn, guldpatinerad brons, höjd 20,5 cm
Proveniens: Stockholms Auktionsverk, Moderna 991122, auktionsnummer 772
Gallerist Alf Holm, Malmö

241163

2014-04-30