Martin Holmgren Monument över gatuakrobat med hund
Klubbat för:
33 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
HOLMGREN, Martin (1921-1969): "Monument över gatuakrobat med hund", signerad Martin H, brons, höjd 64 cm
Historik: Större variant på Knut den stores torg. Lund
Proveniens: Gallerist Alf Holm, Malmö
241183
2014-04-30