Martin Holmgren Monument över gatuakrobat med hund

Klubbat för:

33 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

HOLMGREN, Martin (1921-1969): "Monument över gatuakrobat med hund", signerad Martin H, brons, höjd 64 cm
Historik: Större variant på Knut den stores torg. Lund
Proveniens: Gallerist Alf Holm, Malmö

241183

2014-04-30