Tallrikar Katarins den Stora
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TALLRIKAR, 1 par, Kejserliga Porslinfabriken, Ryssland, 1700-talets slut, ur Katarina II servis, konturerat brätte, polykrom dekor med motiv av strödda blommor, diameter 24,5 cm
En med dekorslitage
241193
2014-04-15