Tallrikar Katarins den Stora

Tallrikar Katarins den Stora
Tallrikar Katarins den Stora
Tallrikar Katarins den Stora
Tallrikar Katarins den Stora
Tallrikar Katarins den Stora
Tallrikar Katarins den Stora

Klubbat för:

4 600 SEK

2 000 SEK

TALLRIKAR, 1 par, Kejserliga Porslinfabriken, Ryssland, 1700-talets slut, ur Katarina II servis, konturerat brätte, polykrom dekor med motiv av strödda blommor, diameter 24,5 cm

En med dekorslitage

241193

2014-04-15