Fiskfat porslin Kina

Fiskfat porslin Kina
Fiskfat porslin Kina
Fiskfat porslin Kina
Fiskfat porslin Kina
Fiskfat porslin Kina
Fiskfat porslin Kina

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FISKFAT, del av servis, porslin, Kina, beställd av James Keiller ca 1905, ovalt med grön dekor av drake och förgylld kant samt avrinningsdel med blomster, längd 53cm

Avskavd färg, bruksslitage

241200

2014-05-01