Fiskfat porslin Kina
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
1 000 SEK
FISKFAT, del av servis, porslin, Kina, beställd av James Keiller ca 1905, ovalt med grön dekor av drake och förgylld kant samt avrinningsdel med blomster, längd 53cm
Avskavd färg, bruksslitage
241200
2014-05-01