Döderhultarn Axel Petersson Oskarshamn

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

PETERSSON, Axel, Döderhultarn (1868-1925): Bondgubbe i hatt, signerad Axel Petersson Döderhultarn Oskarshamn, snidat och bemålat trä, höjd exklusive träsockel 27 cm
Proveniens: Gallerist Alf Holm, Malmö

Blekt färg

241211

2014-04-30