Döderhultarn Axel Petersson Oskarshamn
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PETERSSON, Axel, Döderhultarn (1868-1925): Bondgubbe i hatt, signerad Axel Petersson Döderhultarn Oskarshamn, snidat och bemålat trä, höjd exklusive träsockel 27 cm
Proveniens: Gallerist Alf Holm, Malmö
Blekt färg
241211
2014-04-30