Ljusstakar Carl Eric Anström Växjö tenn
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, 2 st., snarlika, tenn, Louis XVI-stil, Carl Eric Anström (verksam 1845-1861/76), Växjö 1861 resp -62, dekor av plymer, på fyrkantig fot med kulfötter, höjd 17 cm
Proveniens: Gallerist Alf Holm, Malmö
Bruksslitage, repor, bucklor
241218
2014-04-30