Ljusstakar Carl Eric Anström Växjö tenn

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LJUSSTAKAR, 2 st., snarlika, tenn, Louis XVI-stil, Carl Eric Anström (verksam 1845-1861/76), Växjö 1861 resp -62, dekor av plymer, på fyrkantig fot med kulfötter, höjd 17 cm
Proveniens: Gallerist Alf Holm, Malmö

Bruksslitage, repor, bucklor

241218

2014-04-30