Ljusstakar Mathias Norling Jönköping
Klubbat för:
4 400 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, Mathias Norling (verksam 1828-1852), Jönköping, 1831, gustaviansk stil, kannelerad nedåt avsmalnande på fyrdelad fot med dekor av festonger, höjd 27 cm
Proveniens: Gallerist Alf Holm, Malmö
Kuntoraportti
Bucklor, lagning, repor, vinglig
241233
Päivämäärä:
2014-04-30