Ljusstakar Mathias Norling Jönköping

Klubbat för:

4 400 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, Mathias Norling (verksam 1828-1852), Jönköping, 1831, gustaviansk stil, kannelerad nedåt avsmalnande på fyrdelad fot med dekor av festonger, höjd 27 cm
Proveniens: Gallerist Alf Holm, Malmö

Kuntoraportti

Bucklor, lagning, repor, vinglig

241233

Päivämäärä:

2014-04-30