Bordslampa
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, 1920/30-tal, form av sittande kvinna, signerad C. Fagerberg (Carl F. 1878-1948), tenn, sockel brickmärkt Monark-Velocipedens Hederspris, höjd inklusive sockel ca 53 cm, lampskärm medföljer
Obetydlig bristning, lamphållare med släppt lödning
241277
2014-04-17