Bordslampa

Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSLAMPA, 1920/30-tal, form av sittande kvinna, signerad C. Fagerberg (Carl F. 1878-1948), tenn, sockel brickmärkt Monark-Velocipedens Hederspris, höjd inklusive sockel ca 53 cm, lampskärm medföljer

Obetydlig bristning, lamphållare med släppt lödning

241277

2014-04-17