Fat i flintogds 1800-tal
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 000 SEK
STEKFAT, 1 par, flintgods, Rörstrand, "1828 års landskapsmönster", 1820/30-tal, konturerat brätte, dekor med motiv av figurscen i engelskt landskap inramat av rosor, 37x48 cm
Omfattande skador, äldre lagningar
241300
2014-04-15