Stol IKEA i gustaviansk stil
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOL, gustaviansk stil, IKEAs 1700-talsserie, "Hallunda", 1900-tal, vitmålad med grålack, balusterformad delvis genombruten ryggbricka, skuren dekor med fleuroner, kannelerade ben med svarvat h-kors, stoppad löstagbar sits klädd i Medevi ruta, märkt NM, sitthöjd ca 48 cm
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning
Benavslut med avslagen flisa
241336
2014-04-15