Fåtölj Eva
2014-04-15
241347
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FÅTÖLJ, "Eva låg", Bruno Mathsson, 1900-talets andra hälft, skiktlimmad bok, klädsel i grön textil med läderdetaljer, brännmärkt
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning
Bruksslitage