Fåtölj IKEA Gripsholmstyp
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOL, Gripsholmsmodell, IKEAs 1700-talsserie, 1900-talets senare del, lackad stomme i träskuren dekor i rokokostil, löstagbara sittplymåer klädda i Medevi ruta blå, sitthöjd ca 42 cm
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning
Slitage, blekt klädsel, armlän med slitage samt saknas klädsel
241355
2014-04-15