Ring 18 k guld smaragd briljanter

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

RING, 18 k guld, cabochonslipad smaragd, 2 briljanter ca 0,20 ct/st, Köping 1962, ringstorlek ca 18,5 mm, vikt ca 6,5 g

Smaragd med slitage, repor, spricka

241388

2014-04-16