Tallrikar Yongzheng dynastin 1700-tal

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, 1700-talets första hälft, Yongzheng, dekor i emaljfärger av palatsträdgård, diameter 22,5 cm

Lagningar, sprickor, nagg

241420

2014-04-16