Tebord
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÄLLBORD, IKEAs 1700-talsserie, "Björnsholm", obehandlad massiv björk, rund skiva, tredelad svarvad pelarfot, brännmärkt NM Riksantikvarieämbetet Björnsholm CJ, höjd 73, diameter 87 cm
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning
Märken, bruksslitage, spärrpinne saknas, smärre skada vid skivans fäste vid undersidan
241422
2014-04-15