Tebord

Tebord
Tebord
Tebord
Tebord
Tebord
Tebord
Tebord
Tebord

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FÄLLBORD, IKEAs 1700-talsserie, "Björnsholm", obehandlad massiv björk, rund skiva, tredelad svarvad pelarfot, brännmärkt NM Riksantikvarieämbetet Björnsholm CJ, höjd 73, diameter 87 cm
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Märken, bruksslitage, spärrpinne saknas, smärre skada vid skivans fäste vid undersidan

241422

2014-04-15