Karmstolar Mathsson

Karmstolar Mathsson
Karmstolar Mathsson
Karmstolar Mathsson
Karmstolar Mathsson
Karmstolar Mathsson
Karmstolar Mathsson
Karmstolar Mathsson
Karmstolar Mathsson
Karmstolar Mathsson
Karmstolar Mathsson

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 200 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, Bruno Mathsson, Dux, stomme i bok, ryggstöd med rotting, sittplymå klädd i naturfärgat läder, sitthöjd ca 43 cm
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Slitage, rotting med skador

241451

2014-04-15