Karmstolar Mathsson
Closed
2014-04-15
241451
| Sold for | 800 SEK |
| Estimate | 1 200 SEK |
KARMSTOLAR, 1 par, Bruno Mathsson, Dux, stomme i bok, ryggstöd med rotting, sittplymå klädd i naturfärgat läder, sitthöjd ca 43 cm
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning
Slitage, rotting med skador