Japanska träsnitt

Japanska träsnitt
Japanska träsnitt

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 000 SEK

YOSHITORA UTAGAWA (verksam ca 1840-1880 ): Nagao Terutoroa Nyodo Kemshin, KUNIYOSHI, Utagawa (1798-1861): Faithful samurai, båda signerade träsnitt, 36x25cm, oramade

Slitage, fläckar

241469

2014-04-16