Golvlampa MAE

Golvlampa MAE
Golvlampa MAE
Golvlampa MAE
Golvlampa MAE
Golvlampa MAE
Golvlampa MAE

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft, märkt MAE (Möllers Armatur Eskilstuna), fot i mässing, lampskärm i tyg från Josef Frank för Svenskt Tenn "Anakreon", total höjd 135 cm

Bruksslitage

242016

2014-04-18