Ljusstakar i mässing 1700-tal
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, senbarock, 1700-talets första hälft, balusterformad stam, rik delvis driven dekor i bucklor, löstagbara manschetter med driven dekor, rund något klockformad fot, bär spår av försilvring, höjd ca 17 cm
Skador, lagningar
242529
2014-04-26