Ljusstakar i mässing 1700-tal

Ljusstakar i mässing 1700-tal
Ljusstakar i mässing 1700-tal
Ljusstakar i mässing 1700-tal
Ljusstakar i mässing 1700-tal
Ljusstakar i mässing 1700-tal
Ljusstakar i mässing 1700-tal

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, senbarock, 1700-talets första hälft, balusterformad stam, rik delvis driven dekor i bucklor, löstagbara manschetter med driven dekor, rund något klockformad fot, bär spår av försilvring, höjd ca 17 cm

Skador, lagningar

242529

2014-04-26