Snusdosa och pillerdosa silver
Vollendet
2014-04-21
242530
| Höchstes Gebot | 800 SEK |
| Schätzwert | 1 000 SEK |
SNUSDOSA, 1800-talets slut, H. Pira&Son Karlskrona, invändigt förgylld, lock med ägarmonogram, PILLERDOSA, Spanien, silver, snusdosans höjd 2,5, 7,5x4,5 cm, totalvikt ca 115 g
Ägarmonogram